Szwedzka poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu

1.Kształt
Wszystkie poduszki profilowane mają falisty kształt, wyższe z jednej, a niższe z drugiej strony. Wskazane jest spanie na wyższej części, dzięki czemu odcinek szyjny dobrze przylega i jest właściwie podparty. Głowa znajduje się na przedłużeniu kręgosłupa, który jest wtedy odpowiednio ustawiony. Dodatkowo, niektóre modele mogą posiadać wycięcie na bark, które jest wygodniejsze jeśli śpi się na boku. Poduszka nie odsuwa się wtedy od ramienia, a kręgosłup jest nadal właściwie podparty.
Poduszka Qmed Standard Plus Pillow posiada takie wycięcie, dzięki czemu jest bardziej uniwersalna.

2. Materiał
Ważny jest nie tylko sam kształt, ale również materiał wykonania. Puchowe wypełnienie już dawno odeszło w niepamięć, dużą popularność zyskała natomiast pianka wiskoelastyczna. Jej zdolność dopasowywania się do ciała i późniejszego powrotu do stanu pierwotnego sprawia, że jest uniwersalna i spełnia oczekiwania każdego użytkownika. Dodatkowo pianka reaguje na temperaturę i wagę, zmniejszając ucisk w najbardziej wrażliwych miejscach. Wiele osób potwierdza zanik bólu nie tylko w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale poprawne ułożenie ciała, które wymusza taka poduszka, może redukować obolałość nawet w dolnej części pleców. Pianka jest też materiałem, w której nie kumulują się roztocza, co zapobiega ewentualnym alergiom.

3. Rozmiar
Rozmiar poduszki powinien być dopasowany do wzrostu. Dla wyższych osób wskazane są większe poduszki. Osoby niższe powinny wybierać mniejsze modele z niższym profilem, żeby głowa nie została nazbyt odchylona, co również przyczynia się do odczucia dyskomfortu i nijak się ma do prawidłowej postawy.
Poduszka Qmed Standard Plus Pillow o wymiarach 33 x 54 x 12/6 cm jest średniej wielkości poduszką, więc mogą ja wypróbować osoby o każdym wzroście.

4. Twardość
Jeśli chodzi o twardość poduszki, to nie ma jednej najlepszej dla każdego. Jest to kwestia indywidualna. Niektórzy preferują twardsze, inni bardziej miękkie poduszki. Wszystko zależy od osobistych upodobań.
Poduszka Qmed Standard Plus Pillow należy do modeli o średniej twardości.

Gdy określimy wszystkie parametry, pozostaje już tylko wybór Producenta. Warto zainwestować w dobrej jakości poduszkę ortopedyczną. Firma Qmed cechuje się towarami wysokiej klasy, z dobrej jakości materiałów. Szeroka gama modeli umożliwi dobór najlepszego dla nas produktu.

Poduszki profilowane polecane są jeżeli pojawia się problem z:
- bólami kręgosłupa
- bólami ramion
- drętwieniem dłoni
- chrapaniem
- bezsennością
- napięciem nerwowym

 

 

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas