Piłka gimnastyczna

Firma Thera Band to pionier w stosowaniu elastycznych produktów oporowych. Już od 40 lat zaopatruje środowisko sportowe i ośrodki rehabilitacji w najwyższej klasy sprzęt do ćwiczeń. Opracowana przez nią taśma ze specjalnym systemem progresywnego oporu stała się wzorem dla innych marek, gdyż pozwala na łatwą kontrolę postępów treningu. Z czasem producent rozszerzył swoją działalność o innego rodzaju akcesoria, które pomagają wzmocnić ciało, zwiększyć jego mobilność, jak również przyspieszają powrót do pełnej sprawności po urazie. Jednym z nich są piłki gimnastyczne, które charakteryzują się wytrzymałymi materiałami i wysoką jakością wykonania.

Piłka Thera Band to świetny sprzęt o szerokim zakresie wykorzystania. Sprawdza się zarówno w fitnessie, treningu równowagi, ale też w szeroko pojętej fizjoterapii. Dzięki niej można wzmocnić całe ciało, ale też dobrze sprawdzi się w stretchingu i rehabilitacji kręgosłupa. Nieduża średnica 45 cm pozwala na wykorzystanie także przez dzieci. Piłka Thera Band wykonana została z wysokiej jakości materiału, odpornego na uszkodzenie. Charakteryzuje się też dużą wytrzymałością na obciążenia dynamiczne. Piłka nie posiada w zestawie pompki, dlatego warto od razu dokupić odpowiednią wersję. Jest to produkt atestowany, co jest gwarancją wysokiej jakości i bezpiecznego użytkowania.

Zastosowanie:
- ćwiczenia ogólnorozwojowe
- zwiększenia zakresu ruchomości kręgosłupa i poszczególnych stawów
- poprawa koordynacji ruchowej
- wzmocnienie mięśni grzbietu
- zamiennik krzesła podczas siedzenia
- wzmocnienie mięśni głębokich
- gimnastyka korekcyjna

Owalny kształt piłki nie jest jej wadą. Aby piłka osiągnęła odpowiedni kształt należy ją napompować do ok. 80% wielkości. Po upływie 2 dni należy dopompować piłkę do pełnego rozmiaru, aby materiał z którego jest wykonana mógł się odpowiednio naprężyć i uelastycznić. Piłkę należy przechowywać w suchym i ciepłym miejscu. Równie ważne jest regularne jej używanie, gdyż podczas ćwiczeń materiał staje się bardziej elastyczny.

 • Gomedica

  Nasze przedsiębiorstwo powstało w roku 1995 w Gorzowie Wielkopolskim i należy do najlepszych w regionie firm zajmujących się zaopatrzeniem osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorych z uszkodzonym narządem ruchu w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także w środki pomocnicze.

 • Informacje
 • Kontakt

  ul. Młodych 16
  66-400 Gorzów Wielkopolski
  tel./faks: 957371738

 • Znajdź nas