Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij

Alreh Medical

Producenci » Alreh Medical


DLACZEGO PIONIZATOR ALREH MEDICAL?
Z powodu długotrwałego przebywania na wózku, u wielu osób pojawiają się przykurcze w stawach skokowych, kolanowych i biodrowych. Przywracanie pełnego zakresu ruchomości stawów wykonywane jest manualnie przez doświadczonych fizjoterapeutów oraz mechanicznie za pomocą specjalistycznych rotorów. Zastosowanie powyższych metod przynosi efekty terapeutyczne, ale posiada szereg ograniczeń:

  1. Ćwiczenia manualne wymagają doświadczonych terapeutów i są kosztowne.
  2. Stosowanie rotorów wymaga zakupu dodatkowego drogiego sprzętu, dla którego trzeba znaleźć miejsce w domu (wózek, podnośnik, pionizator, rotor).
  3. Zarówno ćwiczenia manualne, jak i z wykorzystaniem rotora utrzymują ruchomość stawów, ale nie dają tego: co jest najważniejsze, dużego obciążenia osiowego układu kostnego i ekstremalnych obciążeń mięśni.

Wykorzystanie do ćwiczeń ruchomości stawów rozwiązań firmy ALREH Medical daje możliwość aplikowania dużych obciążeń, tak jak to ma miejsce u osób pełnosprawnych.

Zakres ruchu stawów kolanowych i biodrowych jest od 90º (pozycja siedząca) do 180º (pozycja stojąca). Zakres ruchu można dowolnie wybrać, w zależności od potrzeb, ponieważ sprężyny gazowe dobierane są do ciężaru użytkownika, siła potrzebna do podniesienia użytkownika do góry i opuszczenia do dołu jest niewielka. Jest to bardzo wygodne dla opiekunów i terapeutów oraz bardzo bezpieczne dla użytkowników, Wykonanie 10 serii po 10 cykli od pozycji siedzącej do pozycji stojącej i ponownie powrót do pozycji siedzącej zajmuje nie więcej niż 20min.

Żadne znane urządzenie, dostępne na rynku, nie daje takich możliwości.
Sortuj wg:||
Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony:
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com